Upadłość konsumencka w 2016 roku

Upadłość konsumencka pozyskała w minionym czasie pokaźne zainteresowanie ze strony ludzi zadłużonych i nie ma się, czemu zadziwiać.

W mniemaniu albowiem ekspertów z branży finansowej i prawniczej w obecnej chwili jest to jedno z najbardziej efektywnych rozwikłań, wówczas gdy chodzi o strapienia ludzi zadłużonych i przekredytowanych. Wskazane jest, albowiem nadmienić, iż do tej chwili ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego unaocznieniem może być okoliczność, iż z tej instytucji prawnej od chwili jej wprowadzenia skorzystało zaledwie kilkadziesiąt osób w skali całego naszego państwa.

Wszystko odmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, kiedy w życie weszły znowelizowane zasady. Aktualnie upadłość konsumencka jest o wiele bardziej osiągalna dla pospolitego Kowalskiego. Według prowadzonych statystyk tylko w przeczytać pełne informacje o pierwszym półroczu tego roku z możności ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Wiele osób (przede wszystkim tych nazbyt zadłużonych) zadaje sobie wątpliwość „czy upadłość konsumencka” jest dla nich słusznym wyjściem.

Należy przyznać że, na tak narzucone pytanie i ma bezdyskusyjnej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Każda z nich mówi sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie zapoczątkować życie o przysłowiowego zera (trzeba, albowiem nadmienić, że przeprowadzanie upadłości łączy się często z licytacją majątku, jaki posiada zadłużony w zamysle spełnienia praw wierzycieli).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *